REKONSTRUKCE (6)

2. ledna 2018 v 10:05Číslo jednací jedné smrti, k němuž příslušné papíry již nenajdete, citát příslušející k rozsudku, na jehož základě dostali 3 jiní lidé tenkrát smrt.

Těch smrtí je tu moc, a měl bych k nim připočítat ještě ty všechny, kteří posléze se celé jejich životy trápili kvůli souvislostem, které z tamtěch smrtí vznikly pro mnoho dalších jiných, všechno to už trvá bez jednoho 70 roků.
Ti dnešní, zejména mladí, naoko zapomněli, u těch starších stačí však jen pouhé slovo a stará jizva je stále čerstvá na světě, jak jsem se přesvědčil hned včera, stačilo se jenom otázat.


Všechno je tu stejně nejasné jako třeba tato číslice z prostředku jednoho listu, kdo ji svede naprosto určitě přečíst, posune náš náš příběh zřetelně dál.Ve zbytku textu tohoto záznamu jsou naštěstí dochovány i další číslice, kromě 7, všechny od 1 až po 0.
Avšak ani jedna z příštích číslic 3 použitých ve strojopisu se nepodobá tomu numeru, které jako 3 hádám já - to na základě znalosti získané z jiného protokolu, popisujícího vzdálenost místa nálezu mrtvoly od silnice.

Byl takovýto překlep, přepis, průpis učiněn, a kdy, záměrně?

Poněvadž i takovouto pochybnost mohu míti po rozhovoru, který se mi přihodil včera na křižovatce hranické cesty při návratu nazpátek do Kelče.


.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama