JAZYK MÍSTA (9)

18. ledna 2018 v 8:34


JAK SE OBLÉKÁ STALKERKA?

Vyrobil jsem včera obrázek s takovýmto nápisem, dokonce 2 různé, aby mi vznikl gif pro účel rozposílání na fejsbuku, a to ze 2 důvodů:

1/ uvést či nastražit moje téma dávné politické vraždy, abych tak řekl, v případnou patrnost případným zevlounům tentokrát prostřednictvím návnady masmediální banálnostmi, jakými jsou oděv a hadry, samozřejmě, ani takovouto formulací jsem i na tomto druhém lovišti nezaznamenal rovněž ani ťuk;
2/ ještě i jiným způsobem počechrat jejich případné smysly, totiž zřejmě vůbec prvním zveřejněním slova stalkerka v českém jazykovém kontextu, v české jazykové zásobě - ale i čehosi takového jako sportovního rekordu si oni nevšimli.

Tak jsem si aspoň já sám, zatímco oni ani nikdy příště nikoli, přečetl chvályhodnou knihu bratří Strugatských, z níž pro účel mého zájmu kromě několikeré excerpce jednoho slova nevzešlo nic víc.
Rovněž jsem si stáhnul z youtube, zatímco oni ani tohle ne, celou málem čtyřhodinovou délku Tarkovského filmu, který s příběhem, který se v roce 49. odehrál v lese za Kelčí, nebude mít žádnou souvislost.
Pouze jen se mnou, s mým zájmem a snaživým úsilím dozvědět se, a alespoň ve zjevných maličkostech si sobě samému cosi jako jeho smysl přiblížit, dokonce i zcela autenticky upřímně si přisvojit.

Stojí prozatím ve mně tyhle 2 věci mimo či doposud vzdáleně mimo sebe, dokonce ani nezáleží, že se uvnitř mého mentálního báchoru se sebou nikdy nespojí...


Ani v té češtině nelze říci něco jako: Matičko, matičko má, stanu se stalkerem, jakýmsi vlkodlakem slídícím po nocích...
Neboť v nočních hodinách bych měl,obklopen památkou mrtvoly, i mezi řídkými stromy lesa strach.

V souvislosti mi však za dnů semotamo napadne, že si tu minohledačku pořídím sám - byť pouze jen pro tento 1 jediný případ, takže kdyby byla k mání pod 30 000, taková představa by mě zviklala.

Pošťácká čepice s prostřeleným štítkem (proč jsem jim sem ty protokoly onehdy vůbec dával???) mi totiž neříká nic jiného, než že se tenkrát projektil pistolového náboje vydal obloukem kdesi směrem k cestě na Rouské, možná dopadl až za ni, a dodnes tam leží.
Jakou vzdálenost tenkrát ještě mohla uletět střela, s jakou silou, poté co prorazila pošťákovu hlavu a štítek služební čepice?
S jakým asi obloukem?
Poněvadž v protokolu o nalezení střely nic zveřejňeno není, ani že by se případně zaryla do kůry kmene kteréhosi ze stromů okolo, zeptal jsem se tedy onehdy mailem v pražském Kriminalistickém ústavu.

Odepsal mi sice sám jeho ředitel, ovšem s tím, že jeho Ústav vznikl až v roce 57. či 58., už si nevzpomínám, takže o průběhu tamtoho dávného šetření nemají dneska ani zdání.

S obdobným nezdarem jsem pořídil v Ostravě, kde, a málokdo to ví, schraňují celý archiv České pošty - jenže, a v tom je zase jiné moje ouha, ročníky spisů, v nichž by mohl být i odkaz na údaje o okolnostech Valíčkovy smrti, předali do skladové kompetence Slezského archivu sídlícího v Opavě, kam mě ovšem, poněvadž mám vyzkoušeno, bez mého státu vráceného o/Občanské průkazu do badatelny nepustí.

Přesto: nikoli v prospěch zcela zblble netečných zevlounů, kteří se sem ještě sami do této pastevní ohrady vpustí, ale kvůli mému vlastnímu přehledu či přehlednosti sem v příštím pokračování vsunu 2 protokoly týkající se Valíčkovy služební činnosti - jak se děla bezprostředně ve dnu vraždy.


.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama