JAZYK MÍSTA (11)

19. ledna 2018 v 8:25Inu, o čem tady denodenně skuhrám už málem rok, tomu se už věnuje i současná česká fiozofická literatura - a tedy vyplývá, že jsem zde obklopen zcela negramotnou tlupou, popřípadě přímo bandou, a to již déle nežli 28 let.
Protože i některé následujícící stránky knihy jsou pro můj účel dostatečně ilustrativní i funkční, postupně sem z ní velnu ještě pár citátů - přičemž mailovou adresu jejího autora se pokusím hned dneska najít v džungli internetu, abych se ho zeptal na to ono, jeho pojmovou oprávněnost, co nazývám zatím ještě jen sám jazyk místa.
V rámci příprav na jarní výpravu mi nedá nevracet se stále na původní místo, jeho obrázek neustále zvětšovat, natáčet a převracet - uvědomil jsem si, že v případě této obsese se jedná o utkvělost prostřednictvím snahy nějak zahlédnout nebo určit obrysy toho dubu zmíněného v protokolu, pravoúhlý příkop, jehož úhel jsem již možná viděl, alespoň náznak trasy vyšlapané pěšinky s přesným místem jejího výstupu z lesa.

Nakonec mi došlo, že jsem sám čímsi jako poutníkem jdoucím řádky Barthesovy knihy Světlá komora, poněvadž jako bych na tamtěch souřadnicích hledal svoje mládí, jak se o podobných analogiích Barthes v dotyčné knize zmiňuje.

A dotřetice: znenáhla se možná přede mnou vynořila existence ještě jedné knihy, jak jsem byl na její možnost upozorněn včera kurátorem sbírek Muzea policie.


Stanice SNB byla tenkrát v Kelči, ale les Lišky nepřináležel k jejímu katastru - takže Liškám služebně příslušná byla možná stanice SNB v Horních Těšicích, popřípadě Malhoticích, asi ano, poněvadž příjmení jejího tehdejšího velitele, vrchního strážmistra Hlavici s příjmením v kraji hodně častým, jsem již kdesi v protokolech zahlídnul, přičemž dodám, že kelečským velitelem býval tenkrát vrchní strážmistr Kryl, možná vzdálený příbuzný pozdějšího folkového zpěváka Karla K., původem z nedalekých měst Nového Jičína nebo Kroměříže.
Pokud tato staniční kronika existuje, příslušným kompetenčním archivem k ní by měl být ten brněnský, popřípadě však i opavský, podvakrát se tedy o nastávajícím víkendu zeptám - smůlu bych ovšem měl, kdyby se ukázalo, že cíl se nalézá za dveřmi pražského Archivu bezpečnostních složek, do jehož jen pouhého okolí už po prosinovém incidentu nebudu smět vstoupit až do naprostého konce mého žití.

A zmínil-li jsem dnes již několikrát les Lišky - v jeho souvislosti mohu též učinit doplňující poznámku.
Charakteru ovšem pouze organizačního, neboť jsem si onehdy uvědomil, že na podzim roku 1949 ještě nebyl provozován ten takzvaný letní čas.
Proto musím změnit propozice letošního Setkání na Empire State Building: a to posunout jeho čas z doposud platného termínu 16:00 až 16:30 letního času o hodinu dřív na 15:00 až 15:30, aby i světelně odpovídalo tehdejším zcela běžně obyčejným středoevropským parametrům.

14. září 2018, severovýchodní roh lesa Lišky, 15:00 až 15:30 !!!


.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama