PROROCTVÍ VIDOUCÍHO STÁŘENCE (4)

13. prosince 2017 v 9:00


Přes všechny včerejší přípravy, je 08:11, jedu rychlíkem Portáš už z Olomouce, a nikoli ze Zábřeha, jak jsem mínil jet podle platného jízdního řádu, bohužel, zdejší ministr dopravy je mi za blba.

K zádrhelu došlo v Přerově, kam jsme dojeli bez zpoždění - jenomže kde jako vždy stává na 3. nástupišti, tentokrát souprava směr Olomouc nestála.
Zjistilo se, že k dispozici není lokomotiva, aby se jelo dál, České dráhy už nemají mašiny, úplně stejně jako tenkrát za Protektorátu, když na týmiž místy řádili pod oblohou američtí kotláři.

Nakonec zrekvírovali a zmobilizovali lokomotivu vlaku, kterým jsme přijeli, předřadili ji před soupravu, připojili.

Odjeli jsme se zpožděním 12 minut, nebylo na co se vymlouvat, například na padlý strom.

Po příjezdu do Olomouce jsem zjistil, že osobák na Zábřeh nechali odejet, nečekali ani těch akademických 5 minut.

Proto tu teď sedím v posledním voze rychlíku, ministr dopravy mě okradl o nejméně 50 korun, a okrade ještě mnohokrát, okrade.

Tak se aspoň vyfotím webfoťákem, aby všichni viděli, že za chvilku projedu kousek od Mírova, celý ten menežment ČD už tam měl být dávno zavřený, kdyby bylo po Jeho, Jeho Milost Císařpán by už je měl všechny dávno sesbírané na Špílbeku, takový to byl Kabrňák!!!


Protože v posledním vagónu rychlíku Portáš jedoucího teď zrovna na Prahu není v provozu wifina, odebírám se do vozu předposledního, v němž budu i nadále vyhlížet případnou jedinečně vhodnou figrurantku.

P. S.:
Začali jsme zrovna stát kdesi před Českou Třebovou...

Z důvodu výlukových prací, dozvídám se z ampliónku, bude náš vlak 10 minut opožděn.

Čest vaší práci, soudruzi!


.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama