48. KONSTELACE

2. listopadu 2017 v 10:46


Stačila jedna jediná cesta do Hranic a obsah jednoho jediného dopisu, který mi přišel v úterý, zrovna když jsem na té cestě byl...

A zase mám tedy o čem psát, to jest nacházet odpovědi i klást sobě i jiným nové dotazy.

Což tady zde, na blogu, až zas tak neplatí, poněvadž sem docházejí leda tak takoví, co vypínají počítadla - jak i další obdobní mentální sortimenti, pro něž ovšem já se nezajímám, natož abych psal.
A jiní čímani a čímanky na skladě nejsou, aby sem vešli a mé znalosti rozšířili, o těch jejich, nuzných, už radši ani nemluvím.


Jak jsem předpokládal, nějaký nekrolog se našel, nakolik byl ovšem psán hned v tom roce 1967, nesoudím.
Včera, tedy už předvčírem, jsem ho na stole v pokoji pana Zábranského přehlídnul, ale stejně pro jistotu dvakrát cvaknul - dodatečně se tedy budu muset pana Zábranského zeptat, odkud, ze které tiskoviny a z jaké doby tehleten výtržek, neboť spíše nežli výstřižek, zhruba tak asi pochází.


Jan F. Teister, Irena Chřibková, neznám ani jednoho, ale třeba útroby google.com, adresu kteréhosi z nich vydají...

Podstatnější je ono přesné datum stěhování z Kelče, tedy bezprostředně ihned po atentátu, byt též přidělen ihned v dobách takové nouze - a co se týče zaměstnání: takové tajemnické funkce bývávaly velmi vhodné jako krycí zaměstnání: a co hlavně - daly se zřídit v naprosté nenápadnosti účelu hned.

Nevěřím na náhody takového druhu, proto mi nepřipadá, že by změna místa Očenáškova pobytu nesouvisela se zastřelením Valíčka.

V roce 1967 Baťova nemocnice a spolu s ní Zlín neexistovaly, z čehož i pro ty nejhloupější plyne, že dotyčný citát musel vzniknout kdysi vzdáleně po roce 1989, a ono opět ano: časopis Varhaník 3/2007, je nutno najít na googlu všechny adresy redakce.


Neuplynul ani rok od smrti manžela, a jeho čerstvá vdova si zažádala o zvýšení důchodu, zřejmě doposud pro výměr dostatečnou lhůtu neodpracovala, snad jenom 18 let za pobytu v Gottwaldově.
Jedním ze způsobu takového postupu bylo zažádat si o zvýšení prostřednictvím potvrzení o odbojové činnosti sebe a manžela, který si o nic takového nepožádal hned po válce.

Pro můj účel je podstatnější adresa vdovy v Gottwaldově, doufám, že ten necelý rok od smrti maželovy doposud nezměnila jejich původní společnou adresu.


Z čehož plyne, že hned zítra na to místo dojedu a dojdu - pěšky, předtím a posléze několika osobními vlaky po sobě.
Odjezd z Českého Těšína v 6:41.
(Jestli ovšem mě přestane bolet kotník, který jsem si nahmoždil dneska ráno na prahu kuchyně, samozřejmě, ihned po příchodu z čerstvě ranního se proběhnutí po trase delší nežli 3 kilometry.)
Pokud jsoucí obtíže nepovolí, nic se neděje, materiálů mám dost, abych seskládal další blog.


.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama