5. KONSTELACE

6. srpna 2017 v 16:22


Zdálo se, že všechno poplyne hladce, jenomže ono ne, všechno se naopak zadrhlo, zpřevracelo, nalezlo se v jiných hodnotových rovinách nežli doposaváde, neboť z nouze o prameny spojené s nudou z nicnedělání mě včera dopoledne naprosto zcela náhodně napadlo zabrousit na svazky.cz, jestli Vojtěch Jasný třeba není StB veden jako Prověřovaná nebo Nepřátelská osoba.
Jenomže tímto mým rozhodnutím se všechno dosavadní zcela zvrtlo, viz příští obsah mého fejsbukového rozhovoru, který jsem po prvním šoku ihned zavedl s historikem pražského Ústavu pro studium totalitních režimů Petrem Blažkem.


SO 10:14

Dobrý den, omlouvám se, ale tomu panu Kopalovi jsem doposud nepsal - 1/ jednak mě mezitím zavalila dvojí práce, 2/ jednak téma vzniku o/Občanských průkazů, důvody pro ně i tento název, dokonce jejich trvání od podzimu roku 48. až do dneška, zas až tak s filmem nesouvisí.
Ovšem dneska si dovoluji dotaz jiný: Zdali ono tiskací A na kraji obrázku znamená AGENT?

Pokud mate na mysli registrační prokokol svazků tajných spolupracovníků kontrarozvědky StB, tak ano


musite mi poslat cely obrazek, ne jen oriznuty

Jedná se o režiséra Vojtěcha Jasného, což mě fakt srazilo. ... Celý obrázek bude vzápětí. Do 5 minut.

to byl agent
to nemusite posilat
delal take propagandisticke filmy
s kachynou

Chlape, chlape, tak to byl teda závrt! Onehdy jsem ho objevil živého v Přerově, zašel si párkrát do Kelče. Vyslechl tam pamětníky. Ale pořád neměl téma. Až tedy dnes.
Byl jsem veden STB jako nepřátelská osoba. Nakonec jsem se v 86. dostal a FAMU. Vzal si mě tam Ludvík Toman, Barrandovký kat.
Zatímco Jasného vyhodil, se mnou vycházel skvěle. A to natolik, že jsem podezříval, že mě chce zverbovat do KGB.

Život není černobílý

Takže mě onehdy nepřekvapila zásilka z ÚSTR, v níž bylo doloženo, že někdy v létě 89., asi v říjnu, jsem byl jako Nepřátelská osoba vyškrnut. Zhruba 14 dnů předtím, nežli byly skartovány objektové svazky Barrandova a Krátkého filmu, filmařsky aktivní jsem pár roků byl..

Čas od času seznamy NO aktualizovali.

A ty objektové svazky samy byly skartovány zhruba 14 dnů před 17. listopadem. ... Mívám čuch, při té zásilce z ÚSTR mi hned cosi nezavonělo.

to se mi nezda
mate to nekde, abych se na to podival?

Zprávu o té skartaci objektových svazků Barrandova a Krátkého filmu Praha jsem dostal přímo z ÚSTR, dělal jsem si tenkrát pro sebe toho Ludvíka Tomana.
To vyškrtnutí mi přišlo před pár měsíci taky z ÚSTR.

Asi z ABS? Muzete mi to poslat?

Jdu to hledat.
Už jsem tu!
1 Lojkásek_Bohuslav_ABS_3703_2017_OSA_new.pdf

Nemate udaje k objektovym svazkum?

StB se pri registraci svazku vedeho k vasi osobe docela vyradili.

Nemám. Nebo kdesi. Ale zřejmě mi je posílal pan Milan Barta od vás.

Dekuji

Taky na mě nachystali návrh na použití § 100.

Asi jste zlobil 😉

A s tím vším si mně vzal v 86. do ročníku ten Ludvík Toman.
Probůh: mne! Popřípadě mě!!!!!

Všechno se tedy zbořilo, čímž mám na mysli úctu a podiv ke komusi, ne-li přímo obdiv, za jeho živa cosi takového obžalovávajícího publikovat se jeví nejméně neslušné, jiní budou halasit a pokřikovat, že nevkusné a nezasloužené.
Jenomže se tu přede mnou jako nějaká krajina rázem rozprostřely 2 různé životy, a lhát o jednom, připadá mi, jako lhát sám o sobě - uchopit takto klasika, skrze příští hledání doplňujícího v análech, se mi jeví čestné a důstojné i vůči jemu samotnému, který se sám, nejméně pro příklad a pobídku jiným, nevyslovil doposud zcela zřetelně.
A s ohledem na věk a stav určitě se už ani nikdy příště nevysloví.


Zůstal by pouze tento rozhovor z kterýchsi dávných BRITSKÝCH LISTŮ, jehož obsah jako reprezentativní faktografie se mi dneska zdá už málo, třebaže včera by mi naprosto vrchovatě postačil.

S takovým začátkem začínám zcela jinak - třebaže dnes, po pouhých 26 hodinách, mě dostihl mailový vzkaz, po němž bych i nadále mohl pozůstat na cestě původní.

Hrob Josky je třetí vlevo od vodovodního kohoutku v horní části hřbitova - široká ulička. Na hrobě je pomník s nápisem Rodina Ševčíkova. Informaci jsem získala od správce hřbitova..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama