4. KONSTELACE

4. srpna 2017 v 9:49


Vzápětí nato se ovšem otevřela nebesa, a já zažil cosi, co ve výsledku připomínalo film NOTTING HILL s příjemným jednáním Julie Roberts a Caryho Granta - ostatně, každý zdejší nositel o/Občanského průkazu ten film zná, neboť kdosi zdejší (Jan Hřebejk?) z něho ukradl jistou scénu, kterou potom použil v reklamě kterési tuzemské komerční banky.
Přičemž já do takového stavu shody se dostal prostřednictvím kohosi, kdo sice neporušil zákon, ale napjal intepretaci jednoho jeho ustanovení až na tu, onu, mez, které se říkává sledovat ducha zákona.
Dávný ombudsman Motejl by tento postup schválil, mailovali jsme si kdysi o tom, neboť každý zákon by tu měl být především ve prospěch občana, nikoli však pouhého nositele, nositelky, o/Občanského průkazu, což je rozdíl nebetyčně zásadní.

Stalo se, a já se za pár hodin dozvěděl nové bydliště pana režiséra Jasného, dokonce dobrou čtvrthodinu rozprávěl z očí do očí s jeho partnerkou paní Suchánkovou, která ode mne ten ještě ráno nedoručitelný obrázek převzala.

Kdybych byl nežil v zemi genocidně zločinné, mohl bych tu nabídnout námět dokumentárního filmu, neboť i paní Suchánkové v průběhu našeho rozhovoru souvislosti takto připadaly, nebo dokonce se jí tímto způsobem jevily.
Snad i o tom pojednám příští sobotu toho 12. srpna v průběhu přednášky na tamtěch Košařiskách, třeba tam bude přítomen nějaký student filmové (opakuji: filmové) školy, když třebas v kanceláři kterékoli tuzemské televizní dramaturgie by zůstalo ihned téma beznadějně navždycky ztraceno.

Mohl bych zveřejnit fotografii nového pobytového místa samého, je až filmově příjemné napohled, taková cosi jako dekorace.
Byla by to však mezi chamtivými našinci příliš nebezpečná indiskrece, omezím se tedy na závěr jen pouze na mapařskou pasáž, na takové cosi jako inspirativního intelektu dojení či masáž, byť sice nepředpokládám, že v důsledku jakékoli osvícení zde nastane - neboť k onomu čemusi jako jedné již iluminaci došlo už dopoledne okolo deváté ranní ve středu předevčírem, a jenom pouze cosi takového je pro pouhého svědka při tom mysl na dlouhou dobu rozjasňující zážitek.

Aj, já, pane?
Shrnuji citátem z příslušného listu kralického vydání.

Co taky se kvůli žábám rozepisovat: kvákají celé noci pod Měsícem, a jedna jediná z nich ho nikdy neuvidí….
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama