ZÁPISEK 8.

28. července 2017 v 10:37


Tedy zápisek v jistém smyslu navíc: shrnující, že předešlých zde 7 zápisků má již definitivnější podobu, od minula nejméně zredaktorovánu a pořádněji sestylizovánu, takže ve zlepšené verzi mohlo být zveřejněno jako první položka odkazu https://www.facebook.com/groups/473689866313306/files/ .
Kdo má tedy zájem, nechť se tam podívá, text má i účel jakési pozvánky na ten související workshop v srpnu v Košařiskách, pan Robert Horbinger případně zájemcům o účast o něm sdělí na otočku víc.

> Od: "Robert Horbinger" <robert.horbinger@seznam.cz>
> Komu: Bohuslav.Lojkásek <p.s.2005@centrum.cz>
> Datum: 27.07.2017 21:31
> Předmět: Re: Zdar, Zbychu, posílám ti 1. verzi textu
>
Něsamowité.
Smál jsem se celou cestu do třinecké činkárny, pak jsem se dost těžko soustřeďoval na cvičení, "bo" se mi furt chtělo chlámat a smál jsem se celou cestu zpět do Těšína Zvláštní bylo cestou zpátky to, že když jsem nastartoval ten černý dodávkarakvívágn a pustil rádio Rádio Beat, tak tam pustili písničku se zcela jednoduchým opakujícím se nápěvem, tak ten jednoduchý opakující se nápěv zněl do mého usmívání se až do Těšína. Párkrát se zdálo, že už to končí, ale chlapci zase nastoupili s novou chutí a pěli a hráli bigbít. Skončilo to na rohu Leninové a Smetanové ulic. jeetě nikdy co teď jezdím tam a sem se tak dlouhá píseň nevyskytla. Pak jsem zaparkoval, vyškrábal se do třetího patra, zavolal jsem jednomu z organizátorů, vlastně bych měl v Tvém duchu napsat Organizátorů, a strávili jsme pár příjemných chvil chlámotu nad Tvým textem. Mám Ti vzkázat, že je nadšen a strašně zvědavý, tak jako i já, na pokračování. Takže dvanáctého , ráno, nástup. Co znamená pojem ráno si ještě upřesníme.
Myslím, že brožuru budeme moci vytisknout.
Ještě,Bobe, jedna věcná věc. Mají dost omezený rozpočet. Jak by sis představoval nějaké to finanční vyrovnání?
Té maturantce zítra napíšu, jestli by mohla na toho dvanáctého přijet a pokud ano tak s čím.
A taky myslím, že bychom mohli někam zajít na něco co popíjíš a dát řeč.
zdrawimz

Takže věci jediným lidským setkáním jsou zas dál, všechna ta textová příprava směřuje k čemusi jako co nejrozsáhlejší faktografii, zejména tedy k co nejvějšímu množství záznamů na téma Kafkova průjezdu městem Českým Těšínem tenkrát před málem 100 lety.
Aby na tomto základě sumy věcných (jakkoli vzniknuvších) materiálů bylo možno dát dohromady cosi, co by bylo možno vnutit pořadatelům příštího filmového festivalu KINO NA GRANICY, jehož další ročník proběhne v obou Těšínech zas na jaře příštího roku.
Čímž má moje přednáška další účel, byť již předem poněkud marný, neboť dramaturgem zmíněné záležitosti je zaměstnanec studia České televize v Ostravě, takže stopka jakémukoliv rozvíjejícímu nápadu hned v samém začátku.

Přesto v mé přednášce pojednám i o dramaturgickým možnostech, jež do tématu Kafkova průjezdu vnášejí práce Adély Babanové nebo Terezy Fišerové, ty první jsou k vidění v ukázkách na Youtube, zatímco školní práci madam druhé na Kafkovo téma mám možná uvízlou ve kterémsi složce uvnitř mého noťasu; jinak je pro případné zájemce dotyčná přítomna na fejsbuku jako odkaz https://www.facebook.com/tereza.fiserova.9?fref=ts , dělala kdysi instalaci Kafkova pokoje.


.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama